1.    
  2.     Не всі території ЄС будуть доступні за безвізу

Не всі території ЄС будуть доступні за безвізу

Міністерство закордонних справ почало переговори про скасування візового режиму з так званими заморськими територіями Франції та Нідерландів, але цей процес потребує додаткового часу.

Про це йдеться у письмовій відповіді Департаменту консульської служби (ДКС) МЗС.

Прийнятий безвізовий режим між Україною і ЄС не буде поширюватися на віддалені від Європейського континенту острови, що мають статус “заморських територій” цих держав – вони й надалі зберігають візові вимоги для українців.

МЗС вже ініціював переговори про поширення на них безвізового режиму з Україною та визнає, що вони займуть певний час.

“Запровадження безвізових поїздок на заморські території королівства Нідерланди… очікується не раніше осені 2017 року”, – йдеться у відповіді ДКС МЗС. Дипломати підкреслили, що процедура є тривалою із-за того, що острівні території – Аруби, Кюрасао і Сінт-Мартен – проводять власну міграційну політику.

У разі заморських територій Франції ситуація інша, рішення про безвизе приймається в Парижі, однак воно також не є автоматичним і “вимагає внесення змін у чинне законодавство Франції”. Як відомо, зараз у Франції відбувається зміна влади (уряд сформовано у травні, парламентські вибори призначені на червень), що може дещо загальмувати процедуру. У той же час парламентське схвалення не є необхідним.

Не всі території ЄС будуть доступні за безвізуУ число заморських територій Франції входять Гваделупа, Майотта, Мартініка, Французька Гвіана, Реюньйон, Сен-Бартелемі, Сен-Мартен, Сен-П’єр і Мікелон, Уолліс і Футуна, Французька Полінезія. В даний час вони дозволяють в’їзд для громадян України з шенгенською візою, виданою консульством Франції; після початку дії безвиза українці не зможуть отримати таку візу в біометричний паспорт.

Як повідомлялося раніше, МЗС вже почав переговори про безвизе з останньої визнаної територією в континентальній Європі – Гібралтаром.

Нагадаємо, офіційний журнал Європейського союзу опублікував рішення про скасування віз громадянам України для подорожей в ЄС.

Як повідомлялося, 17 травня в Страсбурзі відбулася церемонія підписання угоди про надання Україні безвізового режиму з Європейським союзом. Також на ній був присутній і президент України Петро Порошенко.

Днями в Держприкордонслужбі пояснили правила в’їзду в ЄС. Так, При виїзді українців з території України нічого не зміниться, а ось європейські прикордонники можуть зупинити і влаштувати “допит”.

Крім того, у ЄС назвали мінімальну суму для перетину кордону.

Написати коментар